Ohlášky na 28. neděli v mezidobí 11.10.2020

Opatření proti koronaviru

Při bohoslužbách se nesmí zpívat.

Od zítřka se smí bohoslužeb v kostele účastnit pouze 10 lidí, kromě kněze, ministrantů a ostatního personálu. To se týká příštích dvou nedělí. Ostatní (20 osob) prosíme, aby zůstali přede dveřmi kostela, kam si mohou přinést židle. I tam se bude podávat sv. přijímání.

Setkání pastorační rady

Pastorační rada se (doufám) sejde v nejbližších dnech, aby projednala další postup pokud jde o bohoslužby a další aktivity ve farnosti.

Výuka náboženství a příprava na první svaté přijímáni

Obojí bude zajišťovat Eva Nožičková, kontakt na ni najdete na seznamu. Dobu setkávání vám sdělí ona.

Osobní údaje

Prosíme o vyplnění vašich údajů ohledně zasílání informací z naší farnosti. Podrobnosti a formuláře k vyplnění najdete vzadu na stolku s dary. Vyplněné údaje prosíme vložte do připravené krabice.

Volby do pastorační rady farnosti

Stávající pastorační radě bude končit její funkční pětileté období, proto se v neděli 15.11. a 22.11. budou konat volby do pastorační rady farnosti po obou mších svatých v kostele, případně na faře. Je potřeba navrhnout kandidáty, a to do neděle 25. 10. Na stolku s dary bude krabička do které můžete vhodit návrh na kandidáta. Navrhovat kandidáty může každý, kdo se cítí být příslušníkem této farnosti, může zapsat sám sebe anebo někoho jiného. Navrhovaný kandidát musí být starší osmnácti let.

Otec Libor bude kontaktovat navržené kandidáty a zeptá se jich, zda s kandidaturou souhlasí. Seznam vybraných kandidátů bude viset 14 dní před konáním voleb v kostele.

Vyšel nový Nezbeda

Katolický týdeník opět nepřišel - ?

V sobotu 17.10.2020 v 18.00 bude mimořádně mše sv. Má platnost i pro neděli.

Homilie z neděle 11.10.2020

Mnoho je totiž povolaných, ale málo vyvolených.

Mt 22,1-14

Tento text obsahuje dvě podobenství. První mluví o pevné vůli svatební hostinu uspořádat, nabídnout spásu všem, přesto že první pozvaní ji odmítli.

Druhé podobenství se týká svatebního šatu. Pozvání je tak vzácné, že je třeba kvůli němu změnit všechno, nejen šaty, ale celý svůj život. A končí zvláštní větou: Mnoho je totiž povolaných, ale málo vyvolených.