Jak bude farnost žít v časech omezení koronavirovou krizí

Vážení a milí přátelé,
farní rada se ve čtvrtek 15. 10. 2020 sešla, aby navrhla možnosti farního života i v časech omezení koronavirovou krizí. Z jednání vyplynuly následující závěry:

1. Mše sv.: je možné se osobně zúčastnit mše svaté v kostele v Dolních Počernicích, a to v sobotu v 18 hod., v neděli v 8,30 a 10 hod. v počtu max. 6 lidí v přízemí kostela, 6 lidí na kůru a 6 lidí před kostelem na každé mši. V případě potřeby je možné pro venkovní prostory umístit další reproduktory, aby byl zachován patřičný odstup. Mše v neděli v 8.30 bude jako doposud přenášena přes internet. Kostel bude otevřen celou neděli až do 18 hod.
  2. Od pondělka 19. 10. bude každý den na farním webu umístěn krátký duchovní komentář k mešním textům nebo k aktuální situaci pro osobní zamyšlení. Pokud by ho chtěl někdo dostávat mailem, nechť to oznámí na adresu mirejka@seznam.cz.
  3. Protože se opatření mění každou chvíli, znovu vyzýváme, aby ti, kdo dosud nevyplnili kontakt na sebe, tak učinili a zaslali, chtějí-li mít čerstvé informace o změnách a reakcích na situaci.
  4. Pro děti budou ve spolupráci s farností v Horních Počernicích připraveny materiály pro jejich duchovní a náboženský rozvoj: budou k dispozici v kostele nebo na faře, event. je možné je zasílat v případě zájmu mailem. Koordinuje Eva Nožičková a Pavel Herian.
  5. Na faře je pro zájemce možné si vypůjčit knihy k četbě na duchovní i jiná témata.
  6. Pokud by někdo potřeboval v současné krizové situaci s něčím pomoci (nákup, lékař apod.), obraťte se na duchovního správce P. Libora Ovečku, který se bude snažit pomoc zajistit.
  7. P. Libor Ovečka je pro zájemce o slavení svátostí, duchovní rozhovor apod. k dispozici – nejlépe napsat mail nebo zavolat (732 944 964) pro domluvu na vhodný čas.
  8. Katolický týdeník a texty ke mši budou k dispozici při mších v kostele nebo v neděli odpoledne před mříží, po zbytek týdne pak u fary ve schránce. Peníze lze hodit do kasičky za mříží.
  9. Kontaktní adresy:
    Libor Ovečka: liborovecka@seznam.cz; mobil 732 944 964,
    farní telefon: 281 932 147;
    webové stránky: https://www.farnostdolnipocernice.cz/;
    Mireia Ryšková: 603 985 690; mirejka@seznam.cz.
  10. Protože účast na mši v kostele je velmi omezena, tak doporučujeme i těm, kdo dosud přispívali do pokladničky, aby příspěvky na provoz kostela, fary a farnosti byly zasílány jednorázově nebo pololetně (event. čtvrtletně) rovnou na účet: 2400040748/2010, Fio Banka, jak bylo již před časem domluveno. Doporučená částka je 3000,- Kč ročně.
  11. Pokud Vás napadá, co by bylo ještě potřeba nebo přínosné zajistit či podniknout, dejte vědět.

Přejeme všem pevné zdraví bez covidu-19 a věříme, že tuto neobvyklou situaci je možné využít k duchovnímu prohloubení. Nemůžeme se sice dočasně fyzicky setkávat, ale můžeme o to více na sebe navzájem myslet v modlitbě i v těšení se na chvíle, kdy zase budeme moci být spolu.

16. 10.2020, za farní radu P. Libor Ovečka

Výuka náboženství a příprava na první svaté přijímání

Jak to bude s výukou náboženství ve letošním školním roce 2020/21?

Pravidelná výuka náboženství je ve čtvrtek od 15:00 do 15:45 na faře.

Příprava na první svaté přijímání

Příprava na první svaté přijímání je v pondělí od 15:30 do 16:15 na faře.

Začneme, až nám to situace s koronavirem umožní. Sledujte aktuální situaci nebo se zeptejte katechetky Evy Nožičkové (tel: 606 606 888, e-mail: eva.nozickova@seznam.cz).