ohlášky na 2.neděli po Narození Páně

V pondělí 6.1. bude v 18.00 mše svatá.

V úterý 7.1. místo náboženství budeme chodit koledovat.Děti ,přijďte na faru před 13h, převlékneme se a vyrazíme na koledu.

SPORT bude ve středu 8.1. ve 20.00 v tělocvičně ZŠ Dolní Počernice.

PŘÍPRAVA NA 1. SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ bude probíhat od ledna na faře.

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA proběhne dnes po mši před kostelem. Malý velcí koledníci mohou ve 14.30 přijít na faru, kde dostanou koruny a pláště a společně bychom vyrazili koledovat po Dolních Počernicích.

BENEFIČNÍ farní ples – SPOLEČENSKÝ VEČER FARNOSTI – posezení se zábavným programem, občerstvením i možností TANCE je tuto sobotu 11.ledna v 19.30 v sálu hotelu Svornost. Přijďte a přispějte na opravu počernických far.

SEZNAM BOHOSLUŽEB O VÁNOCÍCH  2019/2020

24. 12. ÚTERÝ

15.00 – půlnoční bohoslužba pro rodiny s dětmi

24.00 – půlnoční mše svatá

25. 12. STŘEDA  10.00 – Slavnost Narození Páně – Boží hod Vánoční

13.00 17.00 – otevřený kostel a přístupné jesličky

26. 12. ČTVRTEK  8.30 –   mše svatá – sv. Štěpána, prvomučedníka
  29. 12. NEDĚLE   9.00  –  mše svatá s obnovou manželských slibů
 31. 12. ÚTERÝ  18.00 – mše svatá-na poděkování za rok 2018
       1. 1. STŘEDA  10.00 – Slavnost Matky Boží Panny Marie – zasvěcený svátek
     5. 1. NEDĚLE    8.30 – mše svatá

10.00 – mše svatá

6. 1. PONDĚLÍ  18.00 – mše svatá

ohlášky 2.neděle adventní 8.12. 2019

PLESOVÝ VÝBOR se sejde v úterý 10. 12. v 17 h na faře.

SPORT je v tělocvičně ZŠ v Dolních Počernicích ve středu 12. 12. ve 20 h.

ADVENTNÍ ÚKOL PRO DĚTI: milé děti na každou adventní neděli je vzadu v kostele pro vás připravený úkol. Je tam vystřihovánka, ze které složíte dárkovou krabičku, kterou naplníte dárkem pro Ježíška /bonbón, obrázek, vzkaz Ježíškovi/ a přinesete každou adventní neděli do kostela. Dárky dáme na stromeček a pak budeme společně čekat na 3 krále, kteří je Ježíškovi zanesou.

Lístky na ples si můžete zakoupit u Milady Herianové. Cena je 200 Kč a pro studenty bez místa u stolu 50 Kč.

Prosíme o dary do plesové tomboly. Ty můžete nosit do kostela do sakristie. Za vaše dary děkujeme.

ohlášky 1. neděle adventní

je v tělocvičně ZŠ v Dolních Počernicích ve středu 4. 12. ve 20 h.

PLESOVÝ VÝBOR se sejde v úterý 10. 12. v 17h na faře.

ADVENTNÍ ÚKOL PRO DĚTI: milé děti na každou adventní neděli je vzadu v kostele pro vás připravený úkol. Je tam vystřihovánka, ze které složíte dárkovou krabičku, kterou naplníte dárkem pro Ježíška /bonbón, obrázek, vzkaz Ježíškovi/ a přinesete každou adventní neděli do kostela. Dárky dáme na stromeček a pak budeme společně čekat na 3 krále, kteří je Ježíškovi zanesou.

ohlášky na 31. neděli v mezidobí 3. 11. 2019

V neděli 3.11. v bude sraz na hřbitově ve 14.30, kde se společně pomodlíme za zemřelé.

SPORT je v tělocvičně ZŠ v Dolních Počernicích ve středu 6. 11. ve 20 h. Hraje se florbal a fotbal.

Pozor, bohoslužba pro rodiny s dětmi, která měla být v neděli 17.11. se posouvá na neděli 24.11.

PASTORAČNÍ RADA se sejde ve čtvrtek 21.11. v 19 h na faře.

DÁMSKÝ KLUB bude ve čtvrtek 21.11. v 19 h v Dolních Počernicích v restauraci U koníčků.

Hledáme ochotné dobrovolníky do plesového výboru, který má na starosti přípravu a realizaci plesu, který bude v hotelu Svornost v Dolních Počernicích v sobotu 11. 1. 2020.  Je potřeba se sejít na začátku listopadu. Hlaste se prosím u Marcely Krňávkové, telefonní kontakt najdete na webových stránkách farnosti www.farnostdolnipocernice.cz.

DUCHOVNÍ OBNOVA je naplánována na sobotu 30. 11. od 9 h do 12 h na faře. Obnovu povede Mireia Ryšková formou práce s biblickými texty a rozjímáním nad jejich obsahem. Součástí duchovní obnovy bude oběd. Na stolku v kostele je seznam, zapisujte se prosím do na něj včetně oběda.

Pastorační rada farnosti

Volený orgán farnosti, který má na starosti pastorační aktivity (např. duchovní obnovy, poutě, plesy,bohoslužby, farní setkávání, scholu…)
Členové pastorační rady jsou: P.Libor Ovečka, Mireia Ryšková, Pavel Herian, Hana Valentová, Jana Čiháková, Anna Kvaltinová, Tomáš Jirsák, Pavel Kriso, Marcela Krňávková

Dotazy na pastorační radu posílejte na email: farnost.dp@atlas.cz

Příměstský tábor 2019

V termínu od pondělí 22. 7. do pátku 2. 8. bude probíhat pro děti od 5 do 11 let příměstský tábor na téma cestování v čase, který se bude pořádat opět na faře. Budeme společně cestovat časem a navštívíme mnoho zajímavých míst a poznáme, jaké to bylo v různých dobách, když žili třeba pravěcí ještěři, Aztékové a nebo rytíři.

Kapacita je 15 dětí.

První týden už je bohužel plně osazený, volná místa jsou až od 29. 7. – 2. 8.

Tábor bude na faře každý den kromě sobot a nedělí od 8 hod. do 17 hod.

Cena je 350,- Kč/den za dítě, které bude na táboře pouze 1-2 dny. Při přihlášení na 3 a více dní je cena 300,- Kč/den. Sourozenci, kteří se tábora účastní společně, mají cenu 300,-Kč/den za jednu osobu, přesto že tam budou jen 1-2 dny.

Místa si můžete už teď rezervovat na emailu: tabor.fara@seznam.cz.