Jak to bude na Velikonoce 2021

Vážení přátelé,

již druhé Velikonoce prožíváme bohužel za značných omezení, jež jsou dána stále nekončící pandemií covidu-19.

Abychom je však mohli alespoň nějak společně prožít, obracím se na Vás s následujícími informacemi a prosbami:

Nabídka křížové cesty pro farnost

Zveme na osobní „outdoorovou“ křížovou cestu, která nás možná trochu jinak provede Ježíšovou cestou až na Golgotu.

Bude k dispozici v Horních Počernicích TENTO PÁTEK 26. 3. OD 17.00 DO 19.00 a její trasa je vyznačena v přiloženém plánku. Případně účastníci dostanou vytištěnou mapku na začátku cesty (bývalá čistička – místo pro budoucí klubovnu skautů).

Křížovou cestu je možné projít i s rodinami. Je třeba počítat s drobným terénem (není úplně vhodné pro kočárky, ale ty si když tak najdou objízdnou trasu). S sebou se možná pro lepší komfort hodí nějaká baterka (na mobilu) a případně propiska.

V případě dotazů je možné obrátit se na Anežku Havránkovou (731029385)

Zdraví František Jakubec

Postní duchovní obnova 2021

Úvodní poznámky k postní duchovní obnově

Stejně jako v adventu je duchovní obnova rozložena do 7 dnů (7. 3. – 13. 3.) a na každý den jsou k dispozici texty na výběr. Předpokládá se, že si každý vybere jeden z možných textů, k němuž je vždy připojena krátká instrukce, jíž však není nutno se držet, a věnuje mu v meditaci 30-60 minut podle svých možností.

Distanční duchovní obnova 7. – 13. 12. 2020

Duchovní obnova po vzoru ignaciánských exercicií

1. Cílem obnovy/exercicií je uspořádání života, aby byl člověk svobodnějším a mohl se správně rozhodovat, nikoliv hledání negativních stránek, chyb a hříchů – na tuto dimenzi své bytosti člověk narazí, ale ona není tím nejdůležitějším.

Dětský list – 29. neděle v mezidobí – cyklus A

Milí rodiče,

protože se nyní nemůžeme setkávat společně při nedělních bohoslužbách, ani na nábožku, posílám vašim dětem odkaz,  na kterém naleznete křížovku, v příloze jsou úkoly týkající se nedělního evangelia. Přečtěte si doma evangelium, vytiskněte úkoly, vaše vymalované obrázky můžete přinést do kostela, nebo až se spolu uvidíme na náboženství.