ROUŠKY pro DOLNÍ POČERNICE

Milí spoluobčané,
naše farnost se jako zprostředkovatel připojuje k celorepublikové iniciativě šití a distribuce roušek pro potřebné.

Velice děkujeme všem dobrovolníkům za ušití a přinesení roušek!!!
Vaše roušky se dostaly k potřebným. Šijeme také na faře .
Podívejte se na týdenní bilanci.
Týdenní bilance:
Přijato od dárců:  73 roušek
Na faře ušito: 43 roušek
Vydáno potřebným: 93 roušek,
z toho:
zdravotníkům ve zdravotním středisku: 20 ks
zaměstnancům pošty: 9 ks
městské policii: 4 ks
personálu Slunečního domova: 6 ks
Poptávka na roušky nadále trvá!! Bohužel mnoho lidí z vašeho okolí, hlavně starých,neví o tom, že mohou látkovou roušku zdarma obdržet.
Dejte nám na email farnost.dp@atlas.cz nebo na tel. 604898198 vědět, kdo z vašeho okolí v Dolních Počernicích má zájem o látkové roušky.

V té souvislosti hledáme DOBROVOLNÍKY, kteří jsou ochotni ušít několik kusů roušek.

Postup šití třeba zde www.youtube.com/watch?v=fPyltU8Tw-c&t=42s nebo zde https://1url.cz/wzWtf
V případě potřeby můžeme poskytnout materiál.

Hotové roušky doručíte na faru v Dolních Počernicích. My následně zajistíme jejich distribuci potřebným.

Prosím, pošlete nám e-mail (adresu vizte níže) s přibližným počtem roušek a termínem, kdy nám roušky doručíte.

Potřebné

Přednostně jsou roušky určeny pro osoby s bydlištěm na území Dolních Počernic a pro zde působící instituce (ÚMČ, lékaři, pošta apod.).

Roušky si po telefonické domluvě budete moci vyzvednout na faře v Dolních Počernicích. Pro ty, kterým by to činilo potíže, roušky přivezeme.

Čas příjmu/výdeje roušek: každý všední den 10–14 hod.

Způsob předání

• za příznivého počasí před farou, za deště v chodbě
  • zvoňte na zvonek kancelář/přízemí
  • obě strany budou orouškovány

Adresa: Třída Národních hrdinů 71, Praha 9 – Dolní Počernice

Kontaktní osoba – Marcela Krňávková: 604 898 198

E-mail farnosti: farnost.dp@atlas.cz

Děkujeme všem za spolupráci!

Za Farnost Dolní Počernice Marcela Krňávková

Zamyšlení na středu 18. 3. 2020 - 3. postní týden

Azariášova modlitba z knihy Daniel 3,25.34-43
Tento text vznikl nejspíš v době ohrožení židovské identity kolem poloviny 2. století př. n. l., kdy se Seleukovci (Antiochus Epifanes), vládnoucí řecká dynastie, pokoušeli sjednotit svou rozsáhlou říši pomocí jednotného životního stylu a reformovat i židovské náboženství (za pomoci čelných židovských představitelů) v souladu se zvyklostmi okolního světa. Proti nim se postavili bratři Makabejští, kteří nakonec dosáhli svobody náboženského vyznání v tradici otců i státní samostatnosti. Modlitba je jakousi historickou reflexí nad dějinami národa.