Ohlášky na 7. neděli velikonoční 24. 5. 2020

SPORT bude ve středu 27. 5. v 20.00 na hřišti ZŠ Dolní Počernice.

HOVORY O VÍŘE se budou konat v pátek 29. 5. v 19 h na faře.

PRVNÍ SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ bude v neděli 31. 5. při bohoslužbě v 10 h.

V neděli 31. 5. vás zveme na akci DĚTI DĚTEM v 11 h na faru. Za dobrovolný příspěvek budete moct koupit vystavené hračky a přispět tak na adopci na dálku dvou děvčátek z Afriky, z nichž jedno má adoptované naše farnost. Akci organizují děti z naší farnosti, které daly k dispozici pěkné hračky, se kterými si už nehrají.

PASTORAČNÍ RADA proběhne v úterý 9. 6. od 19 h na faře.

NOC KOSTELŮ bude v pátek 12. 6. od 18h v našem kostele.

ÚKOL PRO DĚTI na neděli 21. 6.: přineste si sestavený svůj postní úkol a čeká vás za něj odměna. Děti, které jste nestihly udělat postní úkol, ho najdou na našich webových stránkách.

FARNÍ POUŤ se přesune ze soboty 23. 5. na jiný termín, který bude oznámený v ohláškách i na webu farnosti.

Zamyšlení na čtvrtek 28. 5. 2020 – 7. týden velikonoční

Sk 22,30; 23,6-11

Velitel (posádky v Jeruzalémě) chtěl vědět najisto, z čeho židé Pavla obviňují. Dal ho tedy na druhý den vyvést z vězení a přikázal, aby se shromáždili velekněží a celá velerada. Pak dal Pavla dovést dolů a postavit před ně. Pavel věděl, že jedna část patří ke straně saducejské a druhá k farizejské. Proto zvolal k veleradě: „Bratři, já jsem farizeus, syn farizeů! Stojím před soudem kvůli naději ve vzkříšení mrtvých!“ Jak to řekl, farizeové a saduceové se začali mezi sebou přít, a shromáždění se rozštěpilo. Saduceové totiž říkají, že není vzkříšení, ani andělé, ani duchové, kdežto farizeové to všechno vyznávají.