"Nemějte strach jít do neznáma," říká Honza Paul v pořadu Českého rozhlasu

Náš farník Honza Paul byl v pořadu Vizitka ČRo. Hovořil o své knize.

„Ta kniha není sebeadorování. Chtěl jsem skrz ni lidi povzbudit, aby se nebáli jít do neznáma,“ říká malíř, hudebník a spisovatel Jan Paul o knížce O štěstí v umírání, v níž zformuloval své zkušenosti s odchodem maminky. O přijetí smrti jako součásti života, o pokoře i uměleckých tématech mluvil ve Vizitce s Markétou Kaňkovou.

Inspirovala ho svou tvorbou a v jeho vlastní umělecké práci ho celý život podporovala. Když po osmdesátém roce života začala z tohoto světa odcházet, Jan Paul se rozhodl, že svou matku doprovodí. Z nemocnice ji přestěhoval domů a spolu se sourozenci, dětmi a někdejší manželkou o ni pět let pečoval. „Chtěl jsem jí tak vrátit to, co mi dala,“ konstatoval ve Vizitce.

Na zbytek se podívejte sami sem ...

Malba prsty akrylem na plátně, cyklus Mezi životem a smrtí|foto: www.paul.cz