Ohlášky na 24. neděli v mezidobí 17.9.2023

OHLÁŠKY NA 24. NEDĚLI V MEZIDOBÍ 17.9.2023

1. Vzkaz od Evy Nožičkové:

S dětmi přihlášenými na náboženství se budeme setkávat každý pátek (kromě prázdnin) od 14:00 do 15:00 na faře a tuto skupinku hned vystřídají děti, které se budou připravovat na 1. svaté přijímání, tedy pátky od 15:00 do 16:00. Všichni zájemci, kteří chtějí přijít mezi nás, jsou vítáni a těšíme se na ně! Tel. 606 606 888.

Letošní rok nás čekají změny. Klub (nejen) pro děti z organizačních důvodů nebude otevřen, ale během roku chystáme pro zájemce nocování na faře. První přespávací akce proběhne v termínu 6. - 7. 10., tak neváhejte, zaneste si datum do kalendáře a nezapomeňte, rodiče, své děti přihlásit. Spojení: eva.nozickova@seznam.cz, tel. 606 606 888. Začínáme vždy v pátek v 18:00, končíme v sobotu v 10:00.

Další termín je 3. – 4. 11.

2. Vyjde další číslo farního občasníku DoPoLí, uveřejňujícího texty týkající se života farnosti. Uzávěrka je dnes 17. září do půlnoci.

3. Dámský klub se sejde ve středu 20.9.2023 v 19.00 h.

4. Je třeba zorganizovat úklid na faře v našich společných prostorách. Zapisujte se laskavě do tabulky úklidu.

5. Organizování letních brigád se letos ujal Mirek Bulla. Ve středu a ve čtvrtek 13. a 14. září 2023 od 15:00 hod. se uskutečnily brigády v kostele a na faře, částečně i v jiné dny. Všem účastníkům děkujeme.

Co se udělalo:

• Natření oken na faře - Josef Kvaltin, Josef Nožička.
  • Umytí oken na faře - Dominika Vošahlíková
  • Oprava padající římsy fary, vyčištění okapů, elektrikářské práce – Jiří Cerman
  • Úklid kůlny – Mirek Bulla
  • Nové napojení dešťové vody na kontejnery – Pavel Kríso
  • Instalace dešťového kontejneru u kostela – Vít Rada
  • Instalace nového kontejneru na vodu na farní zahradě -
  • Oprava díry v okapu kostela – Jiří Cerman?
  • Vyčištění okapů kostela - ?
  • Oprava vrat na farní zahradu – Standa Zmátlo, Admirál
  • Oprava omítky v presbytáři – Jiří Kríso
  • Upevnění police v přístěnku presbytáře – Pavel Herian
  • Upevnění plechů na střeše fary – Martin, kamarád Františka Jakubce ml.
  • Vojta Hordějčuk - ?
  • David Vošahlík - ?
  • Opraveno hnijící okno na schodišti fary - Pavel Herian
  • Oprava elektrického vedení na kůru – František Jakubec

A další, na které jsme zapomněli.

4. V rámci hovorů a víře bude probíhat též příprava na biřmování. Zájemci, ohlaste se!

5. Po mši jsou všichni zváni na faru na malé občerstvení.