Zvony "Martin"

Společenský večer počernických farností, chcete-li farní ples, měl za benefiční cíl přispět na pořízení zvonů do salesiánského střediska ve Staré Zagoře. Tam působil salesián Martin Jílek, který prožil noviciát u nás v Dolních Počernicích. Martin náhle zemřel 19. 2. 2023 ve věku 47 let. Zvon, přesněji zvony, pojmenované po něm, mají nahradit jeho hlas, který svolával místní chudé děti na společná setkání.

Během plesu bylo v aukci vybráno krásných 50.000 Kč. A další tisíce v tombole. Za štědrost dárců ze srdce děkujeme.

Finanční příspěvky se dále vybírají přes sbírkový projekt DONIO. Stránka pro tuto sbírku je tady.

Vaším příspěvkem na zvony „Martin“ podporujete mnohem více než jen jejich fyzické umístění ve zvonici nově budovaného kostela.

Pomáháte:

Dětem z Machaly a Romům v Bulharsku: Martin jim byl hlasem naděje, učitelem a průvodcem. Zvony budou stálou připomínkou toho, že jsou milovány a že pro ně existuje lepší budoucnost.

Komunitě salesiánů ve Staré Zagoře: Kostel a škola, kterou salesiáni v Bulharsku staví, je důležitým projektem, protože umožní cílenější a kvalitnější práci s místní romskou komunitou. Zakoupením zvonů pomůžete s dalším velkým krokem k dokončení tohoto projektu.

sbirka-Donio-Zvony-Martin